Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
Teatr Powszechny: Nisza POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
TEATR
Środa 21 marca 2018 g. 18.30
Bilety: 15 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
marzec
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Spektakl „Nisza”,
reż. Janusz Stolarski

Teatr Pod FontannąNiezwykle intymny, okraszony sporą dawką humoru spektakl przygotowany przez Janusza Stolarskiego i jego podopiecznych jest autorskim projektem bazującym na bogatym doświadczeniu reżysera w teatrze alternatywnym oraz na osobistych doświadczeniach poszczególnych aktorów.Janusz Stolarski – aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach, Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Gościnnie brał udział między innymi w spektaklach „Don Juan” i „Tryptyk Wyspiański” w Teatrze Starym w Krakowie, „Rzeźnia Lila Róż” Teatru Usta Usta w reżyserii Marcina Libera oraz „Przypadki Pana von K.” Polskiego Teatru Tańca. Od 1994 roku współtworzy Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT. Jest laureatem wielu nagród za monodramy, w tym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1991) za „Ecce Homo”, nagrody specjalnej Jury Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Krajów Nadbałtyckich – Kowno 2010 za spektakl „Kod” i wielu innych. Od lat prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą (Niemcy, Rumunia, Mołdawia, Hiszpania, Francja).

Zespół, z którym na początku 2016 roku podjął pracę Janusz Stolarski, składa się z członków pracowni teatralnych działających przy „Domach pod fontanną” – dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych. Zakres pomocy jest bardzo szeroki – od arteterapii po pomoc w znalezieniu zatrudnienia i załatwianiu spraw urzędowych.

Reżyseria – Janusz Stolarski

Muzyka – Paweł Paluch

Światła – Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak


Występują – uczestnicy pracowni teatralnych Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielone Centrum” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Fountain House”


Produkcja – CK ZAMEK w Poznaniu

• zobacz więcej informacji o Centrum Kultury Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.