Pogoda jutro Pogoda Poznań
185
Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego
WYSTAWA
trwa od Sobota, 2018.04.28 do Niedziela, 2018.07.29
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE SAMOLOT, GWIAZDY POLSKIEGO SPORTU, PONAD 100 NIESAMOWITYCH BUDOWLI Z MILIONÓW KLOCKÓW LEGO

FUN PARK – STREFA ZABAWY ORAZ NIEZWYKŁA PREMIERA

NAJWIĘKSZA W POLSCE WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

INWAZJA GIGANTÓW to myśl przewodnia Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych
modeli. Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość (największa budowla ma
11 metrów długości i pochłonęła milion klocków ), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek - czyli „gigantów” w swojej dziedzinie.

NIEZWYKŁA PREMIERA
Figury najbardziej elektryzujących polskich gwiazd Roberta i Ani Lewandowskich hitem
Wystawy w Galerii Malta w Poznaniu. Robert tym razem nie został przedstawiony w stroju piłkarskim, lecz w eleganckim garniturze, gdy towarzyszy żonie podczas przyjęcia.

12 stref tematycznych zajmujących 2500 m2
Spośród ponad 100 niesamowitych makiet najbardziej spektakularne to: największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego - składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli
zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Wielka Strefa Star Wars®
W Poznaniu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars® District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.

Human Body - nietypowa lekcja biologii
Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy
Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Aleja Gwiazd Sportu
Aleja Gwiazd Sportu to projekt, w którym Największa w Polsce Wystawa budowli z klocków Lego prezentuje sylwetki wybitnych sportowców, stawiając ich jako wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Tomasz Gollob, Rafał Sonik, Kamil Grosicki oraz trener Adam Nawałka są przedstawicielami świata sportu zbudowanymi w skali 1:1 w całości z klocków Lego.

Galeon Neptun
Wykonana z klocków rekonstrukcja najdroższego na tamte czasy rekwizytu filmowego, galeonu Neptun, stworzonego do filmu Romana Polańskiego - „Piraci”. Model ma 170 cm długości i 130 cm wysokości. Ciekawostką jest fakt, że do utrzymania konstrukcji masztów zużyto ponad 300 metrów linek imitujących wanty żaglowca.

EREBOR – Samotna Góra
Erebor jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedzibą krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.

Instrumenty muzyczne
Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Szybkie koleje europejskie
Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, a przede
wszystkim mierząca 10 m makieta ze znanymi europejskimi dworcami (Warszawa Centralna, Gare du Nord i Berliner Hauptbahnhof) oraz autorskimi modelami znanych pociągów (Pendolino, TGV, ICE).

Ważne sceny historyczne – nietypowa lekcja historii

Stan Wojenny
Makiety przedstawiające codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu.

Pierwszy krok człowieka na Księżycu
Makieta przedstawiająca scenę "małego kroku dla człowieka, ale wielkiego skoku dla ludzkości", czyli finału misji Apollo 11.

Zburzenie muru Berlińskiego
Scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim.

Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również podobizny wielkich Polaków - Fryderyka Chopina i Mikołaja Kopernika wybudowane w naturalnych rozmiarach.

Strefa bajek
Nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy m.in. wioskę smerfów wraz z ich wrogiem Gargamelem, zaczarowaną krainę księżniczek, stadion z Harrego Pottera i wiele innych. Niezapomnianą pamiątką w Wystawy będzie zdjęcie z figurami inspirowanymi postaciami super bohaterów i wykonanymi w skali 1:1: Kapitanem America™, Thorem™ oraz ponad 2,5 metrowym Hulkiem™.

FUN PARK
Strefa Zabawy klockami
Kino edukacyjne

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale
i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Poznaniu można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

W kinie edukacyjnym zostaną zaprezentowane filmy ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego®

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Bilety
Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:
Poniedziałek-piątek:
BILET PORANNY 10:00 – 15:00 18 zł / osoba;
BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 18:30 21 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
15:00 – 18:30 18 zł / osoba;
BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:
BILET WEEKENDOWY 10:00 - 18:30 21 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
10:00 – 18:30 18 zł/osoba;
BILET WEEKENDOWY WIECZORNY 18:30 – 20:00 16 zł / osoba;

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)
Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku
Minimum 10 osób – 14 zł / osoba

• zobacz więcej informacji o Galeria Malta
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.