Pogoda jutro Pogoda Poznań
10
Spotkanie z ks. Marianem Lewandowskim i Piotrem Drozdowiczem
SPOTKANIE
Poniedziałek 28 maja 2018 g. 18.00
Bilety: wstęp wolny
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Spotkanie z laureatami Nagrody im. Józefa Łukaszewicza ks. Marianem Lewandowskim i Piotrem Drozdowiczem autorami książki Między muzeum a prezbiterium (Wydawnictwo Święty Wojciech, 2017).

Na czym polega osobiste spotkanie ze sztuką? Jakie są relacje dzieł sztuki względem czasu i społeczeństwa? Czy jest uprawnione traktowanie sztuki sakralnej jako służebnej?

Jak czytamy w ocenie jury Konkursu o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza „Książką Między muzeum a prezbiterium to rekapitulacja przemyśleń towarzyszących wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, księdzu prałatowi Marianowi Lewandowskiemu, ujęta w formie wywiadu poruszającego tematy dla historii sztuki fundamentalne. Piotr Drozdowicz, nader wnikliwy i uważny rozmówca, pyta zatem o osobiste doświadczanie sztuki sakralnej oraz o wymiar instytucjonalny tego doświadczenia“.

Rozmowa jest podzielona na trzy części: o historii, zdarzeniach i ludziach związanych z Muzeum, o dylematach członków kościelnej komisji artystycznej, wreszcie o współczesnej sztuce sakralnej. Zderzenie różnych perspektyw poznawczych rozmówców wzbogacono mistrzowskimi fotografiami Piotra Łysakowskiego, przedstawiającymi przykłady dzieł sakralnych, dawnych i współczesnych.

Rozmowę z autorami poprowadzi Grażyna Wrońska.
Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Święty Wojciech.

• zobacz więcej informacji o Biblioteka Raczyńskich
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail