Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabijanie więźniów i rannych na Ukrainie

BS
niedziela, 30.04.2017 r.
godz. 11.00
BS | niedziela, 30.04.2017 r., godz. 11.00
Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabijanie więźniów i rannych na Ukrainie

28 kwietnia na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymano 25-letniego obywatela Austrii. Mężczyzna podejrzewany jest o zbrodnie wojenne popełnione na terenie Ukrainy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zatrzymanie 25-latka było możliwe dzięki zaostrzonym w kwietniu przepisom dotyczącym przekraczania zewnętrznej granicy UE przez obywateli wspólnoty. Zgodnie z nimi każdy obywatel, który przekracza zewnętrzną granicę UE musi zostać sprawdzony w krajowych i międzynarodowych bazach.

Właśnie taka kontrola doprowadziła do zatrzymania 25-letniego obywatela Austrii, który miał uczestniczyć jako najemnik w konflikcie zbrojnym na terenie Ukrainy - Cudzoziemiec jest poszukiwany w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na terenie wschodniej Ukrainy, gdzie prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów jako członek jednej z walczących grup - informuje Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości, czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Austrii.

Reklama