Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 11
Reklama

Andrzej Duda zapowiedział dwie nowe konstytucje

sk
czwartek, 12.10.2017 r.
godz. 08.58
sk | czwartek, 12.10.2017 r., godz. 08.58
Andrzej Duda zapowiedział dwie nowe konstytucje
fot. Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda kontynuuje prace związane z realizacją jego pomysłu o referendum konstytucyjnym. Prezydent zastrzegł, że nowy dokument nie powinien obowiązywać zbyt długo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1007 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem | Wczoraj, godz. 14:50
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na konferencji dotyczącej referendum prezydent Duda zwracał uwagę na konieczność powstania nowej ustawy zasadniczej. Jego zdaniem w obecnym dokumencie brakuje m.in. zapisów o członkostwie w Unii Europejskiej i NATO.

Szczegóły na razie nie są znane. Wcześniej prezydent i jego współpracownicy zapowiadali rozpisanie referendum na jesień 2018 roku i połączenie głosowania z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Ja to referendum zdecydowanie chcę przeprowadzić. Chciałbym żeby ono się odbyło. Jest dla mnie niezwykle ważne to, żeby właśnie Polacy wskazali, jaka jest ich wizja państwa nawet nie dla nas, ale dla naszych dzieci, wnuków, daj Boże prawnuków - zapewnił prezydent Duda, cytowany przez portal 300polityka.pl.

Zaznaczył również, że obecną Konstytucję uchwalono dwie dekady temu, więc kolejna także powinna obowiązywać przez 25-30 lat, a następnie potrzebny będzie nowa ustawa zasadnicza. - Zakładam, że Konstytucja z 1997 roku i tak jest Konstytucją absolutnie co najmniej na 25 lat, ponieważ nie zakładam, abyśmy w tym zakresie nową regulację w ciągu dwóch, czy trzech lat wprowadzili - ocenił prezydent Duda.

Reklama